EYE CLINIC
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lasersko skidanje dioptrije

3 posters

Go down

Lasersko skidanje dioptrije Empty Lasersko skidanje dioptrije

Post  Hund Sun Sep 27, 2009 11:35 pm

Nadam se da sam dao dobar naziv postu - Lasersko skidanje dioptrije - naime interesuje me u zelji da pomognem rodjaki ( sada ima 21 god. ) koja je jos kao beba imala operaciju tj. odstranjivanje jednog oka mislim da je glaukom ili retinopathia ali ne znam tacno bilo je davno, osim da je ostecenje nastalo nepaznjom medicinskog osoblja u inkubatoru i od tada nosi ocnu protezu a na drugom oku ima dioptriju -6 . Nabavljene su najbolje naocari za nju ako tako moze da se kaze i sada je vrlo lepa devojka , odlican je student istorije i dosta cita e sad izrazila je zelju da skine naocare ako se uradi skidanje dioptrije laserskim putem .Medjutim s obzirom da ima jedno oko i da je student licno mislim da nije dobra ideja bar dok ne okonca fax, jer ni ovako joj "ne fali nista" prilagodila se a i cuo sam da kod mladjih osoba taj zahvat moze da izazove problem pa eto da vidim strucno misljenje od Vas a i da ona procita .Mozda i objasnjenje kako se to radi ?
Hvala unapred na odgovoru !
Hund
Hund

Posts : 6
Join date : 2009-09-27

Back to top Go down

Lasersko skidanje dioptrije Empty Re: Lasersko skidanje dioptrije

Post  Hund Mon Sep 28, 2009 4:15 pm

Doktori jel ima sanse da mi neko odgovori na ovo pitanje Sleep
Hund
Hund

Posts : 6
Join date : 2009-09-27

Back to top Go down

Lasersko skidanje dioptrije Empty Re: Lasersko skidanje dioptrije

Post  dr Jovica Admin Mon Sep 28, 2009 10:31 pm

Sasvim si u pravu što se tiče saveta za lasersko smanjenje dioptrije, bolje je savetovati kontaktna sočiva. Nisi u pravu za lekarske greške kod te devojke. Sigurno se radilo o retinoblastomu kad je uradjena operacija enukleacije! Što se tiče miopije za -6,0 Dsph verovatno se radi o nasledju!

dr Jovica Admin

Posts : 11
Join date : 2009-09-26

Back to top Go down

Lasersko skidanje dioptrije Empty Hund

Post  dr Jovica Admin Mon Sep 28, 2009 10:33 pm

Chat box je dostupan!

dr Jovica Admin

Posts : 11
Join date : 2009-09-26

Back to top Go down

Lasersko skidanje dioptrije Empty Re: Lasersko skidanje dioptrije

Post  Hund Mon Sep 28, 2009 11:36 pm

Zahvaljujem na odgovoru , moguce da nisam u pravu sto se tice lekarske greske posle malo vise informisanja o retinoblastomu , ko ce ga znati sta je uzrok ali kako sam procitao nastaje kao greška na hromozomu 13, koji se zove još RB1 gen ali o tome mozda u nekoj drugoj temi koju bi trebali da pokrenete jer je koliko sam procitao vrlo je opaka boljka a jos moze biti i nasledna . Ona je samo dokaz kako borbom moze i sa jednim okom da se zavrsi fakultet i da postane vrstan strucnjak iz svoje oblasti a svoj hendikep nadomesti razvojem nekog drugog cula , ja licno njoj i njenim roditeljima odajem priznanje kao i Vasim kolegama koji su je redovno pratili i pomagali dok je bila manja i dok se osamostalila .
A sada ako moze nesto vise o Laserskom skidanju dioptrije posto je to i bio razlog pokretanja teme .
Hund
Hund

Posts : 6
Join date : 2009-09-27

Back to top Go down

Lasersko skidanje dioptrije Empty Lasersko skidanje dioptrije

Post  Admin Tue Sep 29, 2009 9:32 am

Pozdrav svima,
Evo iz prve ruke informacije o laserskom skidanju dioptrije, na VMA. Ja sam to uradila, imala sam dioptriju -6 na desnom i -5.5 na levom oku. Sada mi je dioptrija 0 na desnom i neka manja na levom,ali to je zanemarljivo. Intervenciju je radio profesor sa timom od jos 4 lekara oftalmologa. Moram da kazem da je sama intervencija protekla sasvim bezbolno, s obzirom da su oci u pitanju postoji sve vreme neki nealgodna osecaj,ali se to nikako ne moze nazvati bolom, vec je vise psiholoski, pa bih rekla, neprijatno. Bitno je da pratite sve sto vam govore, da sledite uputstva, tj. gde vam kazu da gledate i u kom trenutku, tada to i da radite.
Naravno, svaka intervencija nosi i neki rizik ili slicno. Ukoliko se osmelite da to uradite vec ste pola problema resili, ovo drugo niko ne moze da vam garantuje. Ono sto je recimo meni razlicito sada u odnosu na raniji vid koji sam korigovala uglavnom mekim socivima, jeste sto nocu sada vidim farove od kola, npr. drugacije nego pre. Oni su "razliveni" ali ne mnogo, kao recimo kad pada kisa pa kroz prozor posmatrate far. Neko bi to opisao kao "prskalica", znaci, svetlo nije izostreno. Ali to, ponavljam nije nista znacajno i navici cete se vrlo brzo i na to, pogotovo sto ne predstavlja smetnju cak ni pri nocnoj voznji kolima.



evo ja sam naso ovo...

Admin
Admin

Posts : 5
Join date : 2009-09-26

https://eyeclinic.board-directory.net

Back to top Go down

Lasersko skidanje dioptrije Empty Bravo!

Post  dr Jovica Admin Tue Sep 29, 2009 2:48 pm

Drago mi je kad čujem za ovako pozitivna iskustva. Zahvaljujući savremenim instrumentima rizik od operacije je sveden na 0.01% Niste nam naveli cenu operacije? i vašu postoperativnu vidnu oštrinu? Pozz

dr Jovica Admin

Posts : 11
Join date : 2009-09-26

Back to top Go down

Lasersko skidanje dioptrije Empty Re: Lasersko skidanje dioptrije

Post  dr Jovica Admin Tue Sep 29, 2009 2:52 pm

How Safe is LASIK Really?

Corrective laser eye surgery is extremely safe when performed by qualified doctors. Like any surgical procedure, there can be complications, but the complication rate is extremely low.

Results of clinical studies indicate the chances of having a vision-reducing complication from LASIK Eye Surgery are less than 1%. There have been no reported cases of blindness resulting from laser eye treatment in the United States.

dr Jovica Admin

Posts : 11
Join date : 2009-09-26

Back to top Go down

Lasersko skidanje dioptrije Empty Re: Lasersko skidanje dioptrije

Post  dr Jovica Admin Tue Sep 29, 2009 4:34 pm

A, što se tiče nejasnoće vidne oštrine pi oskudnom svetlu to tumačim nežnim promenama na epitelu rožnjače koje su verovatno prolaznog karaktera. Mi stariji doktori smo uvek obazrivi kad se radi neka radikalna intervencija na, inače, zdravom supstratu! Spomenuo sam tehniku radijalne keratotomije, Prof Fjodorov, koja je bila aktuelna pre 15-ak godina. I tada su postoperativni rezultati bili frapantno pozitivni, ali vremenom... i odustalo se od te intervencije. Tu, spomenutu, intervenciju prvi je radio japanski oftalmolog, dr Sato, i on je objavio negativne rezultati u daljem postoperativnom toku. Za ruse izgleda nije bila bitna dalja budućnost oka, pa su prihvatili tu intervenciju. Čak su ekipe njihovih lekara dolazile u Bgd, Podgoricu, N. Sad i tamo su radili navedenu intervenciju. Plašim se da posle desetak i više godina ne dodje do neke komplikacije kod lasik metode. U svakom slučaju bilo koje obolenje rožnjače ima teži klinički tok, ako je radjen lasik.!

dr Jovica Admin

Posts : 11
Join date : 2009-09-26

Back to top Go down

Lasersko skidanje dioptrije Empty Re: Lasersko skidanje dioptrije

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum